Teatry TV, seriale


"Gwiazda Polarna
i Rozśpiewani Piraci"
ZDJĘCIA Z PLANU
(powiększ kliknięciem)

  wspaniała telewizyjna charakteryzatorka Iwona Zajęcka przerabia brzydkiego Staszka na ładnego pirata

 już ucharakteryzowany i przebrany w kostium omawiam szczegóły kolejnych ujęć z operatorem Mirkiem Kubiakiem. Aby uniknąć nieporozumień związanych z chronicznym wynoszeniem krzeseł ze studia, koledzy z brygady sceny nakleili nam na oparcia odpowiednie napisy: "LEZYSEL" i "ŁOPERATOR". W tym drugim przypadku litera "A" została przez dowcipnisiów zastąpiona kunsztownie stylizowaną butelką... bez komentarza...;)

 Nie spodziewałem się, że moje skromne doświadczenia żeglarskie z szalonego rejsu żaglowcem "Generał Zaruski" po Bałtyku i Morzu Północnym (zdjęcie wkomponowane w rogu) przyda mi się kiedyś w pracy aktora. Notabene moja pierwsza zabawa w sternika omal nie skończyła się połamaniem masztów. Para znajomych postawiła mnie przy sterze w stanie zaawansowanej pomroczności jasnej. Świadomość pojawiła się dopiero wtedy, gdy już jakiś czas dumnie ściskałem koło, żagle wpadały w łopot, a przerażony bosman rozpaczliwie starał się oderwać mnie od steru. Z mojej niezwykle potoczystej, werbalnej reakcji na poczynania bosmana, do publicznej wiadomości nadają się tylko słowa:
"(...), teraz ja steruję, (...)".

 Wszechmocny Król Półwyspu Dziwów (Michał Grudziński) przyjmuje hołd Pierwszego Oficera Rozśpiewanych Piratów - Nutka.

 Nutek przegląda materiał. Dźwięk ocenia odpowiedzialny zań Andrzej Szalbierz.

już po pracy do "rodzinnego" zdjęcia pozują królewskie służące: Mania i Frania, czyli dwie wspaniałe aktorki Teatru Nowego w Poznaniu - Krystyna Feldman i Sława Kwaśniewska.