TRENINGI KASKADERSKIE
1. Sceny walki.

Niezwykle trudnego zadania opracowania choreografii walk wręcz oraz pojedynków na miecze (w tym: przygotowania Staszka Mąderka do tych scen) podjął się instruktor ninjutsu Szymon Charkiewicz (vel Tengu).

Szymon jest prawnikiem. Od 18 lat czynnie uprawia sztuki walki (judo, karate, aikido, taekwondo, ninjutsu), posiada mistrzowskie stopnie w taekwondo (1 dan) oraz ninjutsu (3 dan).
W ramach organizacji INA, od sześciu lat prowadzi własną szkołę walki "Tengu Ninjutsu Dojo".


zdjęcia i film
!!! PIERWSZY ZAREJESTROWANY KAMERĄ TRENING !!!

Staszek o Szymonie:
"Szymon wykazuje się rewelacyjnym wyczuciem potrzeb i wymogów filmu, a przede wszystkim - filmowych scen walki. Jest oczywiste, że ekranowe pojedynki muszą być przede wszystkim widowiskowe - realna skuteczność wybranych technik schodzi na plan dalszy. Jednocześnie należy jednak zachować umiar, by w poszukiwaniu atrakcyjności nie zabrnąć w bezsens, bzdurę, czy inne fruwanie po drzewach na sznurkach. Do tej pory sekwencje ułożone przez Szymona są zarówno atrakcyjne, dynamiczne, jak i mieszczące się w ziemskich realiach i prawach fizyki. Dodatkowo jestem bardzo wdzięczny za sensowne podejście do mojej skromnej osoby: treningi są wprawdzie bardzo intensywne i wyczerpujące (trwają 4-5 godzin), ale ograniczają się do tych elementów, które są niezbędne dla potrzeb filmu. Dzięki temu czas, który na klasycznym treningu poświęcałbym na robienie 10-ciu okrążeń wokół stadionu "żabkami" - wykorzystujemy na opanowanie złożonych, filmowych scen walki."

2. Bijatyki masowe (wkrótce).

3. Pościgi i wypadki (wkrótce).

4. Akrobacje (wkrótce).