ZWIASTUN PRZEDPRODUKCYJNY


format MPG, 2,5 min., 25Mb

...czyli: zdjęcia do filmu jeszcze się nie zaczęły, a zwiastun już jest ;) Geneza zwiastuna jest taka: pewien znajomy poradził mi przygotować krótki materiał promujący pełnometrażowe "Gwiazdy w Czerni" na organizowany dwa razy w roku Ogólnopolski Zjazd Dystrybutorów Kinowych (nazywa się to jakoś inaczej, ale po prostu zapomniałem, jak...). Podobno nawiązuje się tam świetne znajomości, więc zaproszenie oczywiście przyjąłem. Problem polegał na tym, że do Zjazdu został wtedy zaledwie tydzień. Miałem zatem tylko kilka dni na dogadanie aktorów, załatwienie wnętrz, kostiumów i rekwizytów, zorganizowanie kamery wraz z ekipą, realizację zdjęć, zgranie materiału na komputer, stworzenie choćby paru najprostszych obiektów 3D, wygenerowanie kilku prowizorycznych animacji, napisanie paru kawałków muzycznych i wreszcie zmontowanie i udźwiękowienie całości.
Kto kiedykolwiek zajmował się zabawą w film - wie, że podjąłem bardzo karkołomne wyzwanie ;)
W efekcie powstał filmik, który możecie tutaj zobaczyć. Są to sceny wybrane z oryginalnego scenariusza pełnometrażowej wersji "Gwiazd w Czerni", sprzedające przede wszystkim klimat i charakter filmu. Zdjęcia do zwiastuna kręciliśmy amatorskim sprzętem wideo, nie przejmujcie się więc jakością obrazu - zdjęcia do właściwego filmu będą tworzone przez najlepszych polskich operatorów filmowych, przy użyciu technologii HDTV (dla przypomnienia - takim sprzętem zrobiono cały "Atak Klonów"). Z kolei nad efektami specjalnymi, które tutaj zrobiłem w całości sam - w dwa dni, będzie pracowało kilkadziesiąt osób z kilku firm.
Na razie zapraszam do oglądania mojego zwiastuna, z pomocą którego mam nadzieję zachęcić do współpracy sponsorów i koproducentów. Jeżeli znacie kogoś, kto chciałby zainwestować w "Gwiazdy w Czerni" - dajcie znać!


format MPG, 2,5 min., 25Mb

GALERIA
(powiększ kliknięciem)

ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY!